niedziela, 17 marca 2013

Just BILET!

PKP Intercity idzie po rozum do głowy i wprowadza przepaść innowacyjną, chciałoby się rzec! Od wtorku, 19 marca, w sprzedaży dostępne będą wyłącznie bilety zintegrowane z miejscówką na jednym blankiecie. Brzmi enigmatycznie? Zaraz wyjaśnię.

Usługa "Po Prostu BILET" obowiązywała będzie we wszystkich rodzajach i klasach pociągów z miejscami do siedzenia, uruchamianymi przez przewoźnika. W pierwszej klasie pociągów TLK, w pociągach EX, EIC, EC, całkowity koszt przejazdu będzie niezmiennie stanowił sumę ceny biletu i adekwatnej kwoty miejscówki w danym pociągu, przy czym drukowane to będzie za jednym razem na jednym druczku.
W przypadku pociągów TLK w klasie drugiej, bilet także opatrzony będzie wskazaniem miejsca siedzącego (miejscówka). Ważna informacja jest taka, że nie będzie dopłaty za miejscówkę w klasie drugiej pociągów TLK! Wskazanie miejsca będzie darmowe i nie spowoduje wzrostu cen biletów, jak zapewniają przedstawiciele PKP IC.

Jednakże, wszystko ma swoje wady i zalety. Z uwagi na fakt, że PKP Intercity jest przewoźnikiem publicznym (powiedzmy, coś jak państwowym), to nie może limitować przejazdów podstawowych w klasie drugiej pociągów ogólnodostępnych. Co za tym idzie, kiedy skończą się miejsca siedzące w danym pociągu, pasażer będzie mógł zakupić bilet bez miejscówki w takiej samej cenie, i zrobi to na własną odpowiedzialność i życzenie, gdyż o fakcie braku wolnych miejsc poinformuje go już kasa biletowa.

Podsumowując, rozwiązanie ciekawe i, mam nadzieję, dopracowane. Liczę, że się to u nas sprawdzi. Jak mówi Prezes PKP IC, Pozwoli to rozjaśnić system rezerwacji, ułatwi pracę obsłudze pociągu i pozwoli stale monitorować obłożenie pociągów i dzięki temu rotacyjnie dostosowywać zestawienie pociągów do realnego zapotrzebowania. W niedługim czasie będę chciał sprawdzić funkcjonowanie nowego systemu. Po więcej informacji zapraszam na stronę przewoźnika:

PKP INTERCITY: Po Prostu BILET!

P.S. Chętnie przeczytam o Waszych doświadczeniach z nowym usprawnieniem PKP Intercity. Zapraszam więc do komentowania

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane