sobota, 23 marca 2013

Kolejne zmiany na Śląsku. Remont torów przy Parku Chorzowskim, budowa DTŚ w Gliwicach...

Zdjęcie pochodzi z galerii KZK GOP: http://www.kzkgop.com.pl/galerie/galeria-glowna2011-02-25-12-16-05.html, którą polecam serdecznie do obejrzenia :)

Wszystkim, którzy do Katowic dziś lub jutro się wybierają, przypominam, bądź informuję, że do jutra do 14.00 (24 marca) trwa zabudowa przejazdówek przy Wejściu Głównym do Parku i przy Stadionie Śląskim, które posłużą do kierowania jednotorem podczas remontu odcinka. W tym czasie:


Linia tramwajowa nr 6  kursuje na dwóch niezależnych odcinkach:
Brynów Pętla – Koszutka Słoneczna Pętla
Chorzów Metalowców – Bytom Politechnika Śląska

Linia tramwajowa nr 11  kursuje na dwóch niezależnych odcinkach:
Katowice Plac Miarki – Koszutka Słoneczna Pętla
Chorzów Metalowców – Chebzie Pętla

Linia tramwajowa nr 19 kursuje na dwóch niezależnych odcinkach:
Katowice Plac Miarki – Koszutka Słoneczna Pętla
Chorzów Rynek – Stroszek Zajezdnia

Linia tramwajowa nr 33  kursuje na skróconej trasie:
Chorzów Rynek – Stroszek Zajezdnia

Na trasie Koszutka Słoneczna Pętla – Katowice Rondo – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców  kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.
Podczas remontu torowiska, po godz. 14:00 dnia 24 marca, ruch tramwajowy na liniach nr 6, 11, 19 i 33 odbywa się według dotychczasowych rozkładów jazdy.

Od 2 kwietnia natomiast, z powodu budowy kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, część ulicy Portowej zostanie zamknięta. Spowoduje to skrócenie linii 80 do Placu Piastów, oraz zmianę trasy linii 178. Uruchomiona zostanie linia numer 202, która zapewni komunikację między przystankami Plac Piastów - Gliwice Zakład Energetyczny. Dokładna mapka poniżej:

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1-zamkniecie-ulicy-portowej-zmiany-na-liniach-80-i-178.html
Na koniec jeszcze raz polecam Galerię KZK GOP. Ładne są tam fotografie, nie tylko pojazdów komunikacji, widoki też są uchwycone bardzo smacznie.

Pozdrawiam, Tramwaj ^^

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane