niedziela, 24 marca 2013

Kolejny strajk. Tym razem na Górnym Śląsku.

Dobry wieczór.

Dziś napiszę krótko o tym, co czeka pasażerów w rejonie Górnego Śląska, ale nie tylko. We wtorek, 26 marca, zaplanowany został strajk solidarnościowy różnych gałęzi działalności publicznej. Od godziny 4 do 6 rano strajkować będą zakłady komunikacji miejskiej na Śląsku, z KZK GOP na czele. Od 6 do 8 strajkować będą zakłady pracy, które poparły akcję. Będą do przedsiębiorstwa przemysłowe, szpitale itd. Z kolei od 8 do 10 zastrajkuje solidarność przewoźników kolejowych, zarówno Kolei Śląskich, jak i Przewozów Regionalnych i PKP Intercity. Krótko mówiąc - będzie przyjemnie. Ogólnie do akcji protestacyjnej przyłączy się około 600 zakładów wszelakich, także oświata.

Właśnie strajk kolejowy będzie najbardziej zauważalny, ponieważ dotknie nie tylko pociągi Kolei Śląskich, ale także pociągi innych przewoźników, wyjeżdżające poza województwo, w tym 32 pociągi Przewozów Regionalnych oraz 12 uruchamianych przez PKP Intercity. PKP PLK zapowiedziało zatrzymanie pociągów towarowych, w celu usprawnienia ruchu pozostałych składów i możliwości szybszego rozładowania sytuacji po zakończeniu akcji.

W tym dniu będzie działała strona internetowa W Czasie Strajku, na której będą pojawiały się, wzorem poprzedniego razu, informacje odnośnie utrudnień.

Wszystkich, którzy zamierzają odbyć podróż z Katowic w kierunku Wrocławia, Warszawy czy Krakowa w godzinach 8-10, a także tych, których pociąg ma planowo przyjechać do Katowic w tych godzinach, proszę, aby, dla własnego komfortu i spokoju, uwzględnili utrudnienia w swoich sprawach.

źródło: www.solidarnosc.gov.plBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane