środa, 24 kwietnia 2013

Co się dzieje? Coś się dzieje?

Ten post miał dotyczyć ciągle niedoszłego remontu trasy Katowice - Kraków, przez który czas przejazdu jakimkolwiek pociągiem ciągnie się w nieskończoność, a jest systematycznie coraz gorzej. Tragiczny rozkład, wyimaginowane przestoje pociągów w stacjach pośrednich, prędkość byle jakiej hulajnogi... No ale trudno, sprawa jest śliska i naprawdę brak jest widoków na jakąkolwiek poprawę sytuacji. Za chwile okaże się, że Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie w stanie zrealizować kurs z Oświęcimia do Krakowa szybciej niż pociąg, wlekący się dziś nawet 2,5 godziny (!!!). Sytuacja jest zła, a nawet beznadziejna, i nic tego, jak się wydaje, nie zmieni. A o dotrzymaniu terminu czerwiec 2015 można zacząć rozmawiać jak o locie pralką na Jowisza.

Przy okazji próby poszukiwania informacji na temat tego stanu rzeczy znów znalazłem się w kropce, ponieważ po raz kolejny okazało się, że wejście w zasoby witryny PKP PLK jest trudne, a nawet miejscami niemożliwe. Od kilku dobrych miesięcy, a nawet od września ubiegłego roku, jeżeli dobrze pamiętam, nie udało mi się wejść na stronę PLK SA ani na PLK Inwestycje. Nie pomagają kombinacje, nie pomaga żonglerka przeglądarkami. Po prostu stoją i już. I takim oto sposobem nie da się nijak zaczerpnąć wiarygodnych informacji. A czy w tak ważnej kwestii można opierać się na zdawkowych rewelacjach pojawiających się hasłowo w internecie?

Znalazłem się przypadkiem na forum Skyscrapercity, gdzie pojawiają się jakieś informacje o planowanych pracach między Trzebinią i Krzeszowicami dla toru numer 2 połączone z całodobowymi zamknięciami. Ale jakoś straciłem wiarę w to, że coś takiego nastąpi. Jak zobaczę, to uwierzę. Jak niewierny Tomasz.

Właśnie zastanawiam się, dlaczego pociąg R 30224 do Wieliczki ma jutro wyznaczony planowy postój w stacji Krzeszowice w wysokości 20 minut? I tylko jutro? Czyżby smarowanie zwrotnicy? To się robi naprawdę zagadkowe...

Dobrej nocy...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane