środa, 24 kwietnia 2013

Nadchodzi Majówka!

Cześć!

Wielkimi krokami zbliża się, trwająca tym razem pięć dni, tegoroczna Majówka. W związku z tym pewnie wielu z Was wybierze się na jedno- bądź kilkudniowe wypady w bliższą i dalszą okolicę, stąd też warto pochylić się nad propozycjami majówkowymi trzech największych przewoźników w kraju.

Od jutra, czyli od 25 kwietnia, rozpocznie kursowanie nowa linia autobusowa P12 na trasie Rzeszów - Gdańsk, operowana przez PolskiBus. Sprawdziłem ceny biletów na trasie Kraków - Rzeszów. W weekend majowy można pokonać tę trasę już za 8-12 zł w czasie 3 godzin. Plus opłata za rezerwację miejsca w wysokości złotówki, rzecz jasna.

Przewozy Regionalne chyba nie planują większych rewelacji na długi weekend, poza tym, że pociąg IR Giewont relacji Częstochowa - Zakopane przez Katowice, Bielsko, Żywiec i Suchą Beskidzką, będzie kursował także w tym okresie i do Zakopanego pojedzie w sobotę 27 kwietnia, w środę 1 maja i w sobotę 4 maja. Z powrotem zabierze turystów w niedzielę 28 kwietnia, w środę 1 maja i w niedzielę 5 maja. Także 27 kwietnia po raz pierwszy w tym roku wyjedzie na tory IR Delfin z Poznania do Kołobrzegu. Po dokładne dane co do kursujących w tych dniach pociągów odsyłam do wyszukiwarki rozkładów jazdy ;)

PKP Intercity tradycyjnie wychodzi naprzeciw klientom z interesującą ofertą. Do Zakopanego dojedziemy pociągiem z każdej części kraju. Będzie pociąg do Krynicy, Szklarskiej Poręby i Wisły Głębce. Więcej konkretnych informacji na stronie przewoźnika.  Tam też informacja o Bilecie Relacyjnym, wchodzącym do oferty w czerwcu. 

Majówka się zbliża, warto zastanowić się nad podróżami zwłaszcza, że pogoda ma Nas traktować ciepło. Szkoda tylko, że na zwykłych relacjach osobowych oferta w długi weekend będzie często niezbyt atrakcyjna. Poza tym 2 maja nie każdy ma dzień wolny od pracy... 

Pozdrawiam serdecznie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane