sobota, 6 kwietnia 2013

Niedziela Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - zawirowania komunikacyjne

Jak co roku tydzień po Wielkiej Nocy, w tym roku 7 kwietnia, nastąpi Niedziela Miłosierdzia Bożego, która w Krakowie ma szczególny wymiar, jako że w Łagiewnikach istnieje Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które tego dnia jest miejscem wizyt wielu wiernych.

W związku z tym faktem wystąpią tego dnia pewne zawirowania komunikacyjne. Czekających jutro na linię tramwajową numer 10 muszę rozczarować - jutro będzie zawieszona. Ucieszą się za to inni pasażerowie, bo oto jutro znów będzie można dojechać tramwajem z Bronowic do Borku Fałęckiego. Ale to tylko jutro.

Na podstawie informacji ze strony internetowej MPK Kraków podaję następujące informacje:

LINIA 40: w miejsce linii 10 na trasie Borek Fałęcki - Pleszów

LINIA 42: specjalna linia na trasie Borek Fałęcki - Osiedle Piastów (od Kobierzyńskiej jak linia 52)

LINIA 48: linia specjalna na trasie Borek Fałęcki - Bronowice Małe (jak linia 8)

LINIA 49: linia specjalna na trasie linii 19

Wsród tych linii tylko 49 będzie kursowała w takcie 10 minut, pozostałe co minut 20. Nie są przewidziane zmiany w rozkładach jazdy dla linii 8 i 22 w dniu jutrzejszym.

Zastanawia mnie tylko jedno: czy miasto i całe przedsiębiorstwo komunikacji ma aż takie nadwyżki, że stać ich na organizowanie takich specjalnych linii, drukowanie specjalnych rozkładów i tablic kierunkowych? Myślę, że wystarczyłoby zwiększyć częstotliwość jazdy na liniach 8 i 22, uruchomić na ten dzień linię 19 i po prostu wydłużyć linię 10. Prościej, i chyba taniej. Aczkolwiek nie wiem, bo ciągle nie potrafię sobie zwizualizować sposobu obliczania kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej. Ile kosztuje przejazd kilometra autobusem? Ciężarówką: 2-5 zł

Pozdrawiam serdecznie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane