czwartek, 4 kwietnia 2013

Rozwój Śląska postępuje - kolejny remont!

Tym razem prace modernizacyjne wchodzą do zapomnianej Rudy Śląskiej, co zapewne ucieszy mieszkańców. Mowa bowiem o odcinku trasy tramwajowej w ciągu ulicy Zabrzańskiej od pętli Chebzie to Rudy Południowej. Remont rozpocznie się w poniedziałek, 8 kwietnia, na odcinku między Węglową a Raciborską. W tym czasie funkcjonowanie komunikacji tramwajowej będzie wyglądało następująco:

Linie 1 i 18 - zawieszone
Linia 10 - nowa linia, na trasie Zaborze Pętla - Bobrek Osiedle pod Brzozami

W przypadku tej linii istotne są następujące informacje: przystanek Bobrek Osiedle Pod Brzozami dla linii tramwajowej nr 10 będzie znajdował się w tymczasowej lokalizacji, ok. 100 m przed istniejącym przystankiem (przed dojazdem do torowiska z Zabrza).
Przystanek Ruda Południowa będzie obsługiwany dwukrotnie: w dotychczasowych lokalizacjach dla linii nr 1 i dla linii nr 18.
Przystanek Zaborze Pętla będzie znajdował się w tymczasowej lokalizacji na łuku zjazdowym z pętli.

Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, z uwagi na konieczność zmiany czoła w Rudzie Południowe (brak łuku do skrętu na kierunku Zabrze - Ruda Centrum), z częstotliwością 30 minut.

Linia T-1 - linia zastępcza, kursująca na trasie Chebzie Rondo (przystanek przy pętli tramwajowej) - Zaborze Kalinowa (na wysokości pętli tramwajowej)

Przystanki tymczasowe na trasie tej linii usytuowane będą albo w istniejących zatokach autobusowych, albo na wysokości przystanków tramwajowych na tymczasowych słupkach. Przystanek Chebzie Dworcowa w kierunku Chebzia NIE BĘDZIE OBSŁUGIWANY.

Dodatkową możliwością przejazdu będzie korzystanie z autobusów linii 840, bądź też - do samego Zabrza bądź Rudy Śląskiej - pociągami Kolei Śląskich.

Linia 4 będzie zastępowała linię 1 na terenie Zabrza, a zatem zmieni się jej rozkład jazdy. Podobnie zmienią się rozkłady jazdy linii 5 (zastąpienie linii 18 na terenie Bytomia) oraz linii 17 (ale tu nie wiem, dlaczego niby).
Poniżej prezentuję schemat ze strony KZK GOP:


Podróżującym tą trasą życzę wytrwałości i cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Ślązaków :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane