środa, 26 czerwca 2013

Droga z Centrum do Młocin. Bez metra

W Warszawie szykuje się potężne zamieszanie. Wszystko za sprawą budowy drugiej linii metra, co wiązać się będzie z zamknięciem stacji Centrum i Świętokrzyska na okres wakacji. W tym czasie metro będzie kursowało w relacjach: Kabaty - Politechnika oraz Ratusz - Młociny. Pojawia się wobec tego pytanie, jak poruszać się w tym okresie po centrum Warszawy?

Przygotowałem krótki poradnik na wakacje przede wszystkim dla pasażerów spoza stolicy, głównie dla tych, którzy do Młocin kierują się w celu odjazdu PolskimBusem, lub nim do nich przyjadą. Oto kilka opcji, pozwalających dostać się do Młocin i z powrotem bez kłopotliwych przesiadek tramwaj/autobus/metro etc.:

OPCJA 1: Przejazd tramwajem linii 33. Wsiadamy na przystanku Dworzec Centralny w tramwaj jadący do Metro Młociny. Czas przejazdu ok. 37 minut, zero przesiadek, wysoka częstotliwość


OPCJA 2: Przejazd łączony tramwajem linii 17 z Dworca Centralnego do Piasków, a stamtąd autobusem 103 (kierunek Metro Młociny) lub 114 (kierunek Młociny-UKSW) do Młocin. Czas przejazdu 40-45 minut, w zależności od linii autobusowej. 


W przeciwną stronę, tzn. z Młocin do centrum Warszawy, podróżujemy analogicznie, przy czym linia 103 jedzie do Dworca Zachodniego, a 114 na Bródno-Podgrodzie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wszyscy dojeżdżający pociągiem, chcący się dostać do Młocin, mogą to zrobić bezpośrednio autobusem 103 z przystanku Dworzec Zachodni (Tunelowa). Czas przejazdu wynosi około 37 minut.

materiały własne


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane