poniedziałek, 15 lipca 2013

Mobilis przejmie kolejne linie

W zeszły piątek media obiegła informacja o rozstrzygnięciu przetargu na obsługę 12 linii autobusowych w Krakowie i gminach ościennych. Bez zaskoczenia zwycięsko z rywalizacji wyszła firma Mobilis. Jeżeli w ciągu ustawowych 10 dni pozostali wnioskodawcy nie złożą protestu, podpisanie umowy nastąpi zapewne we wrześniu. Według Piotra Hamarnika z ZIKiT, Mobilis wygrał ofertą cenową oraz spełnił wszystkie wymagania przetargu.

Nowy przewoźnik rozpocznie pracę na wybranych liniach od sierpnia 2014 roku, ponieważ z końcem lipca wygaśnie wcześniejsza umowa z Mobilisem na obsługę 4 linii KM. Przetarg dotyczył linii: 102, 120, 138, 142, 152, 159, 168, 178, 182, 352 (wakacyjna), 482 i 502.

Pasażerów wozić będą nowoczesne autobusy o normie emisji spalin co najmniej Euro 5, z kasownikami wyposażonymi w ekrany LCD, klimatyzacją i automatami biletowymi. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to tradycyjne automaty czy tylko takie, w których zakup biletu odbywa się zbliżeniowo (PayPass). Wiadomo natomiast, że autobusy przewoźnika będą musiały być już biało-niebieskie.

Dzięki temu rozwiązaniu miasto zaoszczędzi rocznie kilka milionów złotych.

www.mobilis.krakow.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane