niedziela, 11 sierpnia 2013

12 sierpnia - dzień zmian!

Już jutro, 12 sierpnia, w Krakowie zbiegnie się kilka zdarzeń, mających wpływ na funkcjonowanie komunikacji autobusowej na kilku liniach.

Z powodu postępu prac przy budowie Centrum Kongresowego przy Rondzie Grunwaldzkim, linie 112 i 162 nie będą obsługiwać dotychczasowej pętli, lecz zawracać będą na rondzie, gdzie końcowym i początkowym przystankiem będzie Most Grunwaldzki, na wspólnym pasie A+T. Linie 124 i 424 z kolei skrócone zostaną do przystanku Cracovia Stadion przy ul. Kałuży. Poprawi to skomunikowanie samego rejonu Cracovii, natomiast z odcinka Cracovia - Most Grunwaldzki znikną w sumie 4 pary kursów. Czyżby to ostateczne rozwiązanie?

W innym rejonie miasta, w Łobzowie, rozpocznie się od jutra remont na ulicy Stachiewicza. W związku z tym autobusy linii 144 i 194 kursować będą objazdem przez przystanek Łokietka (jak linia 130). Przystanek Stachiewicza będzie nieczynny, a do przystanku Makowskiego będzie można dojechać tylko autobusami linii 130, 138 i 168. Mieszkańcy tych okolic będą mieli troszkę spacerku do swoich autobusów. Przewidywany czas prac to półtora miesiąca.

Całkiem z innej beczki, na południu Krakowa, rozpocznie się jutro remont 500-metrowego odcinka ulicy Nowosądeckiej, na jezdni w kierunku Kurdwanowa. Z tego powodu linie 204, 244 i nocne 904, doznają zmian tras:

Linie 204, 244 (w kierunku Borku i Czerwonych Maków): przystanek Bieżanowska przeniesiony na Wielicką, dalej objazdem przez Kamieńskiego - Malborską - Trybuny Ludów - Łużycka, do przystanku Nowosądecka, gdzie powrót na stałą trasę. Nieczynne będą przystanki: Dauna i Piaski Nowe, autobusy nie zatrzymają się na przystankach na trasie objazdowej!

W przeciwną stronę bez zmian!

Linia 904 (w kierunku Wieliczki): od przystanku Malborska (cofnięty przez skrzyżowanie, wspólny z linią 184) objazdem przez Malborską - Trybuny Ludów - Łużycką, i dalej powrót na stałą trasę. Nieczynne będą przystanki Bieżanowska, Dauna, Piaski Nowe, zamiast tego autobus zatrzyma się na przystankach: Sułkowskiego, Wola Duchacka, Karpińskiego.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane