sobota, 24 sierpnia 2013

Kolejna korekta rozkładów jazdy na kolei

Od 2 września zacznie obowiązywać kolejna korekta do rocznego rozkładu jazdy na kolei. Będzie to chyba przedostatnia rotacja połączeń, chociaż wszystko się może zdarzyć...

Analiza poszczególnych połączeń w Małopolsce pozwala stwierdzić, że brak będzie jakichś diametralnych kombinacji ponad tę tragedię, która rozgrywa się na torach od grudnia 2012 roku. Przerwa w połączeniach Regio do Tarnowa w dni wolne będzie między 7.44 a 12.18 (całkiem przyjemnie).

Ciekawostką jest fakt, że rozkładu do Katowic i Oświęcimia ciągle na stronie Przewozów Regionalnych nie ma. Wersja prezentowana przez PKP PLK zakłada dramatyczne czasy przejazdu (50 minut) do Krzeszowic i miejscami ponad 90 minut do Chrzanowa. Ponadto wedle tych tabel, pociąg popołudniowy do Krzeszowic zostanie obcięty do Zabierzowa, a co za tym idzie Krzeszowice stracą jedno połączenie w szczycie popołudniowym. Ale zobaczymy, jak się ta sprawa rozwikła w przyszłym tygodniu.

Tymczasem przypominam podróżnym, że należy sprawdzić sobie skalę zmian oraz to, czy nasz pociąg pojedzie tak, jak sobie tego życzymy. Zwłaszcza, że 2 września rozpoczyna się rok szkolny, zatem warto dowiedzieć się, co i jak, zawczasu.

I tradycyjnie, kilka przydatnych adresów:

Przewozy Regionalne
PKP Intercity
Koleje Śląskie
Koleje Wielkopolskie
Koleje Dolnośląskie
Koleje Mazowieckie
Arriva
Rozkład jazdy PKP
Plakaty PKP PLK

PS: Tym wpisem zaczynam urlop. Do przeczytania we wrześniu. A pisać będę sporo ;)

Całkiem niedawno nawet w Sanoku pociągi jeździły. Dziś jest, jak jest... (wikimedia.org)
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Potwierdzają się kwestie związane z rozkładem w stronę Trzebini, ale tylko częściowo. Pociągi nie będą się nadmiernie wlekły, ale niektóre pojadą dłużej, a niektóre krócej (rozbieżności 5-7 minut). I pociąg o 16.48 pojedzie tylko do Zabierzowa. Na całe szczęście układ odjazdów w godzinach 10-14 w dni wolne będzie lepszy (odjazdy 10.27, 12.27 i 14.23). Także pewna poprawa sytuacji da się odczuć. W stronę Krakowa to wszystko będzie raczej kosmetyka...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane