sobota, 17 sierpnia 2013

Krakowska Linia Muzealna

15 sierpnia był kolejnym dniem kursowania KLM w Krakowie. Tego dnia, poza tramwajową linią 0, kursowała także historyczna autobusowa linia C, obsługiwana trzema zabytkowymi autobusami: Jelcz MEX 272, Jelcz 021 oraz San H01B. O ile linia tramwajowa cieszyła się raczej umiarkowanym zainteresowaniem (ponieważ Muzeum Inżynierii Miejskiej było wczoraj, ku niezadowoleniu turystów, zamknięte), o tyle autobusy linii C nie mogły narzekać na brak zainteresowania. Nie brakowało licznej rzeszy miłośników KM, którzy przesiadali się co rusz, by "zaliczyć" kolejny pojazd na linii.

Ja zadowoliłem się Ogórkiem, ponieważ pozostałe autobusy udało mi się zaszczycić swoją obecnością w roku ubiegłym. Potem rundka wokół miasta kanciakiem 102N (trasa do Cichego Kącika była wczoraj wyłączona), i tym oto sposobem w końcu udało mi się odwiedzić Krakowską Linię Muzealną, z braku czasu po raz piewszy w tym roku.

Linia muzealna będzie jeszcze kursować w niedziele i święta do 22 września. Polecam więc wszystkim wybrać się zwłaszcza, że obowiązuje normalna taryfa biletowa. 31 sierpnia na ulice miasta wyjadą po raz ostatni zabytkowe autobusy, tym razem na trasę linii E Mistrzejowice - Rondo Grunwaldzkie. Polecam wszystkim!

Jelcz 272 MEX w czasie postoju na Azorach

Rozkład jazdy linii C

Konstal 102N "kanciak" w czasie cofania pod MIM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane