poniedziałek, 23 września 2013

Krakowska Linia Muzealna 2013 - podsumowanie

Za nami ostatni dzień kursowania zabytkowych pojazdów w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej w tym roku. Zbiegło się to z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Dziś po ulicach Krakowa, poza zabytkowym składem "zerówki", pojawiały się także autobusy specjalnej linii muzealnej D, która kursowała z Kurdwanowa na Plac Centralny. W obsadzie Jelcz 021 i Ikarus 280.26 o numerze bocznym 34260. Pozwoliłem sobie wziąć udział w dzisiejszych obchodach, i odbyć sentymentalną podróż dobrze utrzymanym Ikarem, oraz krótką przejażdżkę klimatycznym składem chorzowskich eNek.

Frekwencja dopisywała, pasażerowie korzystali z przejażdżek licznie i chętnie, panowała bardzo przyjemna i radosna atmosfera, zwłaszcza podczas "wciągania" charakterystycznych ikarusowych "zapachów".

Za rok znów ruszy linia muzealna, zapewne ponownie do Nowej Huty. Tych, którzy nie zdążyli w tym roku, zapraszam w przyszłym. A zdeterminowanym pozostało jeszcze polowanie na kwestującą stodwójkę na linii 8 :)

A teraz kilka zdjęć, wspominkowo:

Ikarus 280.26 #34260 na pętli Os. Kurdwanów, tuż przed 15.00...

...i po osiągnięciu celu podróży, na Placu Centralnym.

"Zerówka", wjeżdżająca na płytę Placu Centralnego...

...i przy Kopcu Wandy. Wielu zwiedzaczy wybrało się dziś na kopiec. Uruchomienie zabytkowego tramwaju w to miejsce było absolutnym geniuszem planowania!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane