czwartek, 24 października 2013

Historia warszawskiej komunikacji miejskiej w internetowej pigułce

Natknąłem się właśnie w internecie na interesującą stronę, pełną schematów, informacji i kartotek. Wszystko w przejrzystej formie, i jest tego bardzo dużo. O czym mowa? O stronie TRASBUS, poświęconej historii komunikacji miejskiej w Warszawie na przestrzeni od końca XIX. wieku do czasów nam współczesnych. Strona działa od 2003 roku, i pewnie wielu jest już znana, jednak ja odkryłem ją dopiero dziś.

Oczywiście, wielu elementów jeszcze brakuje, ze względu na ciągły rozwój strony. Nie ma wszystkich krańców, nie każda linia opatrzona jest dawnym rozkładem jazdy. Jednak swoimi rozmiarami witryna i tak imponuje i zachwyca. Niejeden pasjonat komunikacji, człowiek zamiłowany w historii czy też po prostu zwykły Kowalski, który chciałby poznać także przyziemne aspekty historii Warszawy, znajdzie tam coś dla siebie i powróci wielokrotnie do tej opasłej lektury.

Ja ze swojej strony także zapraszam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, ponieważ ciekawostek tam nie brakuje i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie :)

TRASBUS - historia warszawskiej komunikacji miejskiej


Logo ze strony głównej portalu Trasbus (użyte w celach informacyjnych, źródło: www.trasbus.com)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane