niedziela, 13 października 2013

Remont w Sosnowcu wkracza na ulicę 3. Maja!

Od jutra, czyli od 14 października, prace związane z modernizacją sieci tramwajowej wkroczą na ulicę 3. Maja w Sosnowcu. W związku z tym, że prace pozwolą na ruch tylko jednym torem, wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej w tym rejonie. Tramwaje przy Dworcu Kolejowym będą poruszać się tylko od strony Wawelu w dół, a więc obsługiwany będzie wyłącznie przystanek tramwajowy w kierunku Katowic.

Oto szczegóły zmian:

LINIA 15: w kierunku Pogoni przez Dęblińską i Wspólną, z powrotem bez zmian

LINIA 21: w kierunku Huty Katowice przez Dęblińską i Wspólną, z powrotem bez zmian

LINIA 26: w kierunku Pogoni skręci od razu do Estakady (bez obsługi Dworca), natomiast z powrotem pojedzie przez Dworzec Kolejowy i obsłuży go w kierunku Dańdówki.

LINIA 36: skierowana na trasę Brynów - Zawodzie

LINIA 45 zostaje zlikwidowana

Uruchomiona zostanie nowa LINIA 35 kursująca na następującej trasie:

Milowice Pętla – Sosnowiec Aleja Mireckiego – Sosnowiec Wspólna – Sosnowiec Aleja Zwycięstwa (z powrotem: Sosnowiec Dworzec Kolejowy – Sosnowiec Aleja Mireckiego) – Sosnowiec Estakada – Pogoń Akademiki – Będzin Rondo – Będzin Muzeum – Osiedle Zamkowe Pętla

Proszę uważnie śledzić rozkłady jazdy!

Dodatkowo przypominam, że w godzinach nocnych (23:35 - 4:45) od 14/15 października do 18/19 października będą prowadzone prace torowe na trasie linii 3 (ul. Tarnopolska). W tych godzinach przejazdy do Mikulczyc realizowane będą zastępczą komunikacją, a "trójka" będzie kursowała do Gliwice Zajezdnia.

Ponadto do nocy ze środy na czwartek (16/17 października) w godzinach 0:00 - 4:00 prowadzone będą prace torowe w rejonie Ronda w Katowicach, zatem linie 6 i 19 skierowane będą w tym czasie do pętli Koszutka, a linia 16 pojedzie w dwóch rozdzielnych relacjach: od południa do Placu Miarki i od północy do Koszutki Słonecznej

Na Śląsku wiele się dzieje w kwestii tramwajów (źródło: www.twojezaglebie.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane