wtorek, 8 października 2013

Stacje kolejowe Polski - przystanek Wola Filipowska

Przystanek w Woli Filipowskiej położony jest przy linii kolejowej Kraków - Katowice, niespełna cztery kilometry na zachód od stacji w Krzeszowicach. Jest to niewielka stacja, w stanie opłakanym, z nieczynną kasą i poczekalnią, bez toalety dla podróżnych i wszelkich innych udogodnień. Perony są niezadaszone, więc nie ma gdzie schronić się przed deszczem. Przystanek składa się z dwóch peronów położonych po zewnętrznych stronach torów szlakowych i cały znajduje się na łuku, przez co korzystanie z pociągów w kierunku Krakowa bywa kłopotliwe.

Mimo tych wszystkich okropności stacja cieszy się zainteresowaniem mieszkańców samej Woli, jak i pobliskich miejscowości. Obsługuje ona z dobrą częstotliwością ruch lokalny na trasach z Krakowa do Oświęcimia i Katowic. Przejście pomiędzy peronami możliwe jest przez przejazd kolejowy zlokalizowany bezpośrednio przy stacji, lub przy pomocy dzikiego przejścia przez tory po drugiej stronie stacji.

Co do daty uruchomienia przystanku niestety nie potrafię nic powiedzieć. Według różnych źródeł dzisiejszą nazwę nosi stacja od wiosny 1945 roku.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane