piątek, 4 października 2013

Tunel znika z pieszej mapy Krakowa

To już ostatnie dni pieszego przejścia w ciepłociągu pod torami kolejowymi od Gromadzkiej do Prokocimskiej w Krakowie. W przyszłym tygodniu przejście zostanie zamknięte. Ma to związek z budową nowej trasy tramwajowej i estakady tramwajowej z przejściem pieszo-rowerowym, które znajdować się mają mniej więcej nad istniejącym przepustem.

Niezadowolenie korzystających z przejścia mieszkańców jest spore, ponieważ najbliższe przejście (tylko dla sprawnych i gibkich) jest możliwe pod wiaduktami w okolicach ulicy Wodnej, a dalej przez stację w Płaszowie.

Dopiero po ukończeniu inwestycji możliwe będzie przekroczenie torów w tradycyjnym rejonie. ZIKiT zaleca korzystanie z komunikacji miejskiej z tym, że ten rejon obsługuje tylko Tele-Bus, a do linii tramwajowej na Małym Płaszowie trzeba iść około kilometra.

Tym samym jedno z najbardziej ponurych i niezbyt bezpiecznych miejsc w Krakowie odchodzi do lamusa. O dziwo, mimo braku poczucia bezpieczeństwa, z prowizorycznej przeprawy korzystają setki, jeśli nie tysiące osób dziennie. No cóż, wypada jedynie uzbroić się w cierpliwość, a co bardziej sprytni mieszkańcy i pracownicy tego rejonu z pewnością wymyślą jakiś dogodny sposób przemieszczania się w tej okolicy.

Artykuł na ten temat wraz z filmami wideo obrazującymi przejścia zarówno przy ciepłociągu jak i w okolicy Wodnej znajdziecie na stronie 1435.pl.

Tunel ciepłociągu, który lada dzień zostanie zamknięty dla pieszych (źródło:www.radiokrakow.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane