środa, 16 października 2013

Zła passa odcinka Krzeszowice-Trzebinia

Dziś około godziny 6:20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Trzeciej w Młoszowej miał miejsce wypadek kolejowy z udziałem samochodu osobowego. Kierujący samochodem został przewieziony do szpitala na obserwację. Ponieważ jednak na odcinku Dulowa-Trzebinia trwają prace remontowe, o czym wspominałem już wcześniej, spowodowało to potężne utrudnienia w ruchu kolejowym...

Pociągi od strony Krakowa dojeżdżały tylko do Dulowej, skąd pasażerów zabierały autobusy komunikacji zastępczej. Podobnie rzecz się miała z kierunku przeciwnego, gdzie pociągi kończyły bieg w stacji Trzebinia. Komunikację zastępczą zapewniła firma Transgór, o/Trzebinia. Niektóre pociągi wypadły całkowicie z rozkładu jazdy, inne doznawały opóźnień, lub kursowały objazdami. Utrudnienia trwały do około godziny 11:30. Niedługo przed południem trasę przejechał pierwszy pociąg od strony Trzebini.

To już drugie tego rodzaju zdarzenie w tym rejonie w ciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę wykoleił się pociąg towarowy jadący od Krzeszowic w kierunku Trzebini.

Nie chcę straszyć, ale należy być przygotowanym na podobne zdarzenia w przyszłości. Tym, którzy chcą się ustrzec przed zaskoczeniem takimi utrudnieniami polecam zalogowanie się do systemu informacji iSMS, dzięki któremu Przewozy Regionalne zawiadomią o problemach na trasie.

Koniec biegu pociągu w stacji Dulowa. Pasażerowie przechodzą przez tory...

...i udają się do autobusu, który zawiezie ich do Trzebini. W autobusie...

...można było łatwo zaobserwować jak prezentuje się frekwencja w porannych pociągach w stronę Trzebini.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane