środa, 20 listopada 2013

"Nocna szyna" wjeżdża do Czech! Odcinek 20: Linia 4 w Moście i Litwinowie

Zaczynamy internetową "objazdówkę" tramwajową po czeskich miastach. Na początek najmniejsza sieć tramwajowa w tym kraju, znajdująca się w dwóch miastach: Moście i Litwinowie.Oba miasta mają niespełna 95 tysięcy mieszkańców, a długość wszystkich linii wynosi 68 kilometrów. Układ linii nie zmienił się od 1981 roku.

Linia 4 to jedna z pięciu linii tramwajowych kursujących po tym rejonie, która jako jedyna kursuje codziennie, bez żadnych ograniczeń. Pozostałe to linie albo szczytowe, albo okresowe, które w zależności od dnia i czas w ciągu roku kursują z różnymi modyfikacjami. "Czwórka" kursuje na trasie Most Dopravni Podnik (Zajezdnia Most) - Litvinov, Citadela przez zakłady Chemopetrol. Po tej trasie linia kursuje od 1961 roku.

Sieć sama w sobie jest nudna jak flaki z olejem, ale i tak godny podziwu jest fakt jej ciągłego utrzymania w stanie używalności i kursowania tramwajów po wszystkich istniejących odcinkach, mimo braku nowych inwestycji. Poza starymi Tatrami T3 po mieście kursują także dwie niskopodłogowe Skody 03T Anitra z roku 2001.

I tradycyjnie zapraszam na filmy z przejazdu tą linią na Youtube, na kanale użytkownika javdeluxe:

Linia 4, cz.1
Linia 4, cz.2
Linia 4, cz.3
Linia 4. cz.4

Zdjęcie pochodzi ze strony:http://spz.logout.cz/mhd/cz/cz_mol_03t.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane