piątek, 22 listopada 2013

Pierwszy Twist objawił się w Zabrzu!

Jak informuje portal Transport Publiczny, dziś, punktualnie o godzinie 11.00 został zaprezentowany w Zabrzu najnowszy nabytek Tramwajów Śląskich. Póki co nowy tramwaj będzie służył jedynie do szkolenia motorniczych, to jednak już w przyszłym roku na torowiska wyjedzie on, a do końca roku dołączy do niego 29-częściowa rodzina. Zakup 30 składów od bydgoskiej Pesy jest pierwszym od 2001 roku i jednocześnie największym w historii zakupem fabrycznie nowego taboru na Górnym Śląsku.

Tramwaj składa się z trzech członów, a jego łączna długość wynosi 32 metry. Dzięki temu może on jednorazowo zmieścić ponad dwustu pasażerów, z czego 47 na miejscach siedzących. Tramwaje Śląskie zamówiły pojazdy bez klimatyzacji, co w przypadku GOP może okazać się niekonieczne z uwagi na częstość przystanków i dodatkowo takie ułożenie tras, które nie generuje długiego stania w korkach, ponadto tramwaj będzie miał niespełna 74% niskiej podłogi. Tramwaj ten, z rodziny Twist 129Nb, nosi roboczy numer 2012N, i jest to młodsza i odmieniona wersja częstochowskich Twistów.

Producent deklaruje, że "oswojenie się" pojazdów z warunkami pracy potrwa krócej niż w Częstochowie (gdzie był to okres 3 miesięcy).

Czekamy na pierwsze jazdy na regularnych liniach. Z pewnością pojawię się tam wiosną!

Let's Twist again! (źródło: www.twojezaglebie.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane