poniedziałek, 25 listopada 2013

Z rowerem na perony bez ryzyka!

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej znowelizowało ustawę w sposób korzystny dla użytkowników jednośladów. Dzięki niej możliwe będzie wprowadzanie rowerów na perony, do poczekalni oraz innych miejsc przestrzeni dworców bez ryzyka mandatu. Mało który rowerzysta wiedział, że dotychczas taki manewr może się wiązać z przykrymi konsekwencjami finansowymi.

Zapis zmienił się w sposób następujący:

Było: § 2. Na obszarze kolejowym zabrania się ponadto:
(...)
8) wprowadzania na perony, do holów, poczekalni, tunelów i przejść między peronami oraz w pobliżu torów nieprzeznaczonych do przewozu koleją rowerów, motorowerów, motocykli lub innych pojazdów, z wyjątkiem wózków inwalidzkich i dziecięcych


Jest: § 2. Na obszarze kolejowym zabrania się ponadto:
(...)
8) wprowadzania na perony, do holów, poczekalni, tunelów i przejść między peronami oraz w pobliżu torów nieprzeznaczonych do przewozu koleją motorowerów, motocykli lub innych pojazdów, z wyjątkiem rowerów, wózków inwalidzkich i dziecięcych.


Dzięki tym zmianom możliwe będzie wejście z rowerem na dworzec w celu odebrania paczki, zakupu biletu w przedsprzedaży bądź załatwieniu jakiejkolwiek innej sprawy, a nie tylko w sytuacji podróży pociągiem razem z rowerem. Należy jednak pamiętać, że jazda rowerem po peronie pozostanie w dalszym ciągu zabroniona.

Zmiany wejdą w życie po 14 dniach od wprowadzenia nowelizacji, który to okres mija 30 listopada.

 
Rowerem legalnie na peron (źródło: krakow.gazeta.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane