sobota, 7 grudnia 2013

Huragan Ksawery - sytuacja na kolei (10:00)

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, wiatr słabnie, co nie oznacza, że całkowicie zaniknął. Porywy są jednak słabsze, co pozwala na pracę energetyków i ekip sieciowych.

Po wczorajszym zamieszaniu na kolei sytuacja powoli stabilizuje się, jednak, jak przewidziałem, całkowicie opóźnień uniknąć się jeszcze nie udaje. Największe opóźnienie notuje aktualnie pociąg międzynarodowy Vltava z Bohumina do Brześcia, notujący w tej chwili 288 minut opóźnienia na wysokości Rybnika. W pozostałych przypadkach opóźnienia pociągów dotyczą przede wszystkim składów PKP Intercity, ze szczególnym uwzględnieniem składów do/z Szczecina, Gdańska i Gdyni. Pociągi te mają od 90 do 180 minut opóźnienia. W innych relacjach opóźnienia są niewielkie i mają charakter losowy, a pociągi Przewozów Regionalnych poza problemami następczymi, wynikającymi z wcześniejszych opóźnień, kursują raczej punktualnie.

Obecnie w całym kraju, poza północną i północno-zachodnią częścią, występują przelotne opady śniegu. Pogoda powoli, bardzo powoli, stabilizuje się. Orkan pochłonął od czwartkowego wieczora 5 ofiar śmiertelnych, a 53 osoby zostały ranne. Miejmy nadzieję, że jest to już ostateczny bilans zarówno ofiar, jak i zniszczeń materialnych, wyrządzonych przez wiatr.

Sprawdzania opóźnień pociągów można dokonywać na stronie Infopasażer.pl

Tablica przyjazdów stacji Warszawa Centralna z godziny 9:54

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane