piątek, 6 grudnia 2013

Huragan Ksawery - sytuacja na kolei (19:06)

Wiatr jeszcze nie odpuszcza, a wręcz przybiera na sile. Podmuchy nadal osiągają 90-110 km/h. Według synoptyków silnie ma wiać jeszcze w pierwszej części nowy z piątku na sobotę. Nad ranem wiatr ma zacząć słabnąć, a jutro, jak zapowiadają synoptycy, ma być już po huraganie. Będzie za to sypał śnieg.

Na kolei ciągle problemy. W centralnej i północnej Polsce duże opóźnienia pociągów PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. Absolutnym rekordzistą jest w tej chwili pociąg PR Kotwica relacji Szczecinek - Poznań Główny, który notuje 374 minuty opóźnienia i spodziewany jest w Poznaniu przed 20, zamiast o 13:31. Pociągu TLK Zefir w Krakowie należy się spodziewać dopiero około 4 rano, zamiast 23.

W węźle warszawskim także liczne opóźnienia, natomiast największe problemy w kursowaniu ma Warszawska Kolej Dojazdowa, która już dzisiaj zaliczyła całkowitą przerwę w ruchu, były wyłączenia od Podkowy Leśnej do Grodziska, a według ostatniego komunikatu z godziny 14:15 ma kursować tylko do Komorowa.

Należy także pamiętać, że problemy mają także pojazdy komunikacji miejskiej. ZTM Warszawa podaje, że szczególne utrudnienia pojawiają się w ciągu Alei Jerozolimskich ze względu na zatory i oblodzone szyny tramwajowe. W Krakowie także były dzisiaj rozmaite zdarzenia, tramwaje nie kursowały przez jakiś czas do Pleszowa, były także problemy w innych rejonach miasta. Rano wiele linii podmiejskich było skróconych ze względu na oblodzone drogi.

Sytuacja meteorologiczna zmienia się z chwili na chwilę. Będę monitorował na bieżąco to, co dzieje się za naszymi oknami i na naszych torach.

Tak wygląda rozkład przyjazdów dla stacji Poznań Główny, według stanu na godzinę 19:06


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane