piątek, 6 grudnia 2013

Huragan Ksawery - sytuacja na kolei (20:54)

Na terenie całego kraju nasilają się opady śniegu, co w połączeniu z porywami wiatru i spadającą temperaturą może poważnie utrudniać ruch na drogach i wszelkich szlakach komunikacyjnych. Śnieg i wiatr paraliżują ruch m.in. w Poznaniu.

Na kolei bez większych zmian, poza faktem, że opóźnienia pociągów mają tendencję do zwiększania się. Pociąg TLK Zefir z Kołobrzegu do Krakowa utknął w poznańskim z opóźnieniem niemal 400 minut.W pozostałych przypadkach opóźnienia wahają się od pół do nawet 3-4 godzin.

Pociąg IR Galicja z Jeleniej do Krakowa notuje na ten moment opóźnienie 150 minut. Pociągi z Warszawy do Krakowa notują od 20-60 minut opóźnień.

Na Śląsku opóźnienia nie omijają pociągów Kolei Śląskich. Notują one poślizgi od 5 do 25 minut, co głównie dotyczy połączeń z kierunku Żywca i Wisły.

W podkarpackim spokojnie. Kolej funkcjonuje normalnie i bez zakłóceń. Jedynie pociąg TLK Wieniawski z Bydgoszczy spodziewany jest z 3-godzinnym opóźnieniem.

W lubelskim nieco gorzej, jednakże opóźnienia dotyczą wyłącznie dalekobieżnych pociągów spółki PKP Intercity.

Opóźnienia utrzymują się na trasach do/z Gdańska, Szczecina, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Właściwie nie ma stacji, z której wszystkie pociągi odchodziłyby punktualnie.

Około północy pojawi się kolejny wpis z przeglądem kolejowej sytuacji w kraju.

Rozkład przyjazdów na stacji Wrocław Główny, stan na godz. 20:54

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane