piątek, 6 grudnia 2013

Huragan Ksawery - utrudnienia w kursowaniu pociągów (10:39)

W związku z przejściem przez Polskę fali porywistych wiatrów, dochodzących do 110 km/h, a nad morzem nawet do 135 km/h, należy przygotować się na utrzymujące się opóźnienia i inne utrudnienia związane z kursowaniem pociągów.

Największe opóźnienia notowane są w północnej Polsce, na stacjach w Szczecinie i okolicach, Trójmieście, Bydgoszczy i w węźle poznańskim. Rekordzistą jest pociąg TLK Uznam, który po zatrzymaniu w Poznaniu przyjedzie do Szczecina Głównego z opóźnieniem wynoszącym 379 minut.

Na dwóch odcinkach zerwana została sieć trakcyjna. Są to trasy Milicz-Zduny oraz Libiąż-Oświęcim. Na pierwszym pociągi kierowane były objazdem przez Rawicz, a w drugim przypadku na trasie z Trzebini do Oświęcimia od godziny 7 rano kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Sytuacja powoli się stabilizuje, jednak z uwagi na prognozowane silne podmuchy wiatru jeszcze przez cały dzisiejszy dzień należy liczyć się z tym, że nie wszystkiemu uda się szybko i trwale zaradzić. Dla województwa małopolskiego ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem stopnia pierwszego obowiązuje do jutra, do godziny 10.00.

Jeżeli nie musisz, nie wychodź dziś z domu. Nawet w drogę na pociąg. Nigdy nie wiadomo, czym możesz oberwać w głowę...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane