niedziela, 15 grudnia 2013

Nowy rozkład jazdy - po kilkunastu godzinach...

Od północy obowiązuje w całym kraju nowy rozkład jazdy na najbliższy rok. Przewoźnicy dobrze przygotowali się do tego przedsięwzięcia, wysyłając na stacje mobilne zespoły informatorów, wydając ulotki czy wygłaszając dodatkowe komunikaty przez megafony.

Koleje Śląskie uruchomiły specjalną stronę informacyjną www.rozkladjazdy2014.pl, na której można dowiedzieć się wszystkiego o nowym rozkładzie oraz o źródłach informacji na stacjach regionu śląskiego.
PKP Intercity i Przewozy Regionalne - najwięksi przewoźnicy osobowi w kraju, przygotowali akcje informacyjne. Intercity ma swoich informatorów na 18 głównych dworcach w Polsce, rozda ponadto ponad 200 tysięcy ulotek informacyjnych.

Na chwilę obecną pociągi nie notują żadnych szczególnych opóźnień. Niewielkie odchylenia od planu dotyczą kilku pociągów PKP Intercity i kilku pociągów regionalnych na terenie całego kraju, jednakże nie przekraczają one 20 minut, wobec czego można stwierdzić, że tegoroczna zmiana rozkładu przebiegła spokojnie. Dodatkowych informacji o dobrym układzie odjazdów dostarczy nam, jak zwykle, poniedziałkowy szczyt.

Podsumowując, jest widocznie lepiej!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane