wtorek, 24 grudnia 2013

POLSKA: Świąteczne prezenty od przewoźników kolejowych!

W związku z faktem, że okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest czasem wzmożonych podróży koleją po Polsce, najwięksi przewoźnicy w kraju - Przewozy Regionalne i PKP Intercity, przygotowali na tę okoliczność dodatkową ofertę.

Podróżni wybierający pociągi Przewozów Regionalnych mogą liczyć na dodatkowe wagony, autobusy szynowe lub składy elektryczne, które będą obsługiwały wybrane relacje w dniach od 20 grudnia br. do 7 stycznia 2014 r. Spora część pociągów będzie miała dodatkowe terminy kursowania. Przed świętami Bożego Narodzenia, przed i po Nowym Roku wydłużone zostaną składy 36 pociągów interREGIO kursujących m.in na trasach:
Warszawa – Lublin – Chełm,
Warszawa – Terespol,
Szczecin – Poznań – Warszawa,
Kraków – Warszawa,
Wrocław – Bielsko-Biała,
Częstochowa – Katowice – Wrocław,
Poznań – Toruń – Olsztyn,
Bydgoszcz – Poznań i
Kraków – Wrocław.

Więcej miejsc będzie również w pociągach REGIO obsługujących wybrane relacje:
Lublin – Zamość,
Białystok – Suwałki,
Kielce – Częstochowa,
Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce – Kraków,
Rzepin – Szczecin,
Zielona Góra – Wrocław,
Szczecin – Kołobrzeg,
Szczecin – Koszalin – Słupsk,
Szczecinek – Szczecin,
Kraków – Tarnów – Rzeszów – Przemyśl,
Kraków – Zakopane,
Tarnów – Krynica,
Poznań – Kostrzyn,
Olsztyn – Ełk,
Bydgoszcz – Olsztyn.

W okresie świątecznych wyjazdów PKP Intercity uruchomi w sumie 22 dodatkowe pociągi, w tym 6 kategorii Express Intercity (EIC) i 16 TLK. Będą to przede wszystkim składy jadące do górskich miejscowości turystycznych, takich jak: Zakopane, Wisła, Krynica czy Szklarska Poręba. Na przykład ze stolicy do Zakopanego poza popularnymi „Tatrami” dodatkowo kursować będą ekspresy: „Karłowicz", „Małopolska” „Morskie Oko" czy nocny TLK „Nosal”.
Ponadto przewoźnik w okresie 20-27 grudnia załączać będzie w miarę potrzeby rezerwowe 320 wagonów do w sumie 244 pociągów kursujących w tych dniach.

Z uwagi na nadchodzące dni świąteczne należy bacznie zwracać uwagę na terminy kursowania pociągów. Można tego dokonać na stronie:

www.rozklad-pkp.pl

źródło: www.poranny.pl


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane