czwartek, 12 grudnia 2013

Powrót pociągów do Kudowy Zdrój!

Od nowego rozkładu jazdy do Kudowy Zdrój, po ponad trzech latach przerwy, wrócą pociągi. Operatorem połączeń kolejowych na tej trasie będą, rzecz jasna, Koleje Dolnośląskie, które uruchomią cztery pary codziennych połączeń.

Linia kolejowa 309, bo taki nosi numer, została otwarta dla ruchu pociągów w roku 1905, po 19 latach budowy. 15 marca 2010 roku, z uwagi na ciągle pogarszające się parametry linii (m.in. ograniczenie prędkości do 20 km/h), ruch kolejowy został wstrzymany i zastąpiony komunikacją autobusową. Pod naciskiem lokalnych władz PKP PLK podjęło się remontu trasy, dzięki czemu 9 czerwca 2013 pociągi znów zaczęły kursować, ale tylko do Polanicy. Od 15 grudnia mają one dojeżdżać już do końca trasy. Linia liczy 40 km, który to dystans pociągi KD pokonywać będą w 70 minut.

W założeniu do Kudowy Zdrój kursować ma także pociąg IR Chemik z Warszawy Wschodniej, który w soboty byłby wydłużany z Kędzierzyna do Kudowy, a w drogę powrotną wyruszałby w niedzielę. Portal Rynek Kolejowy opublikował nawet planowany rozkład tego pociągu i informacje o jego zestawieniu, jednakże... w tablicach odjazdów takiego połączenia brak.

Cieszy jednak fakt reaktywacji ruchu na kolejnej trasie. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez kompromitacji, jak w przypadku Szklarskiej Poręby.

źródło: www.plk-sa.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane