poniedziałek, 16 grudnia 2013

Powrót pociągów Świdnica Miasto - Wrocław Główny!

Po zawieszeniu w roku 2000 pociągów bezpośrednich z Wrocławia do Świdnicy nic nie zapowiadało tego, że takie pociągi jeszcze kiedyś pojadą. Teraz, po 13 latach, marzenie stało się faktem! Koleje Dolnośląskie uruchomiły od dzisiaj 4 pary pociągów na tej trasie, obsługiwane autobusami szynowymi.

Stało się to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę na trasie Wrocław - Jaworzyna Śląska i Jaworzyna Śląska - Świdnica. Dzięki pracom modernizacyjnym pociągi będą mogły pokonać tę trasę w 60-70 minut mimo konieczności zmiany czoła w stacji Jaworzyna Śląska. Pociągi będą przyspieszone, i zatrzymają się tylko na stacjach w Kątach Wrocławskich, Żarowie i Jaworzynie Śląskiej. Dworzec Świdnica Miasto został wyremontowany.

Ponadto Koleje Dolnośląskie wraz z MPK Świdnica oferują specjalną promocję dotyczącą tej trasy. Cena biletu na tę 59-kilometrową trasę to 5 zł (zamiast 14,60) w jedną stronę, 8 zł za bilet na przejazd w dwie strony (w terminie 6 dni) oraz 180 zł (zamiast 274) za bilet miesięczny. Rower i bagaż za złotówkę.
W ramach biletu zintegrowanego MPK Świdnica oferuje posiadaczom biletów miesięcznych KD na trasę Świdnica - Wrocław, zakup biletów okresowych na miejskie autobusy w bardzo atrakcyjnej cenie: od 23 do 31 zł (zależnie od strefy biletowej), zamiast 87-113 zł! Zaiste interesująca promocja.

Kolej na kolej, chciałoby się powiedzieć! Oby tak dalej w Polsce. Poniżej rozkład jazdy:


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane