czwartek, 26 grudnia 2013

ŚLĄSKIE: Halny utrudnia ruch, także kolejowy

Już od Wigilii, na Podhalu i w Beskidach, wieje silny wiatr halny, którego porywy dochodzą do 180 km/h. Poza zniszczeniami budowlanymi, wiatr powala drzewa, trakcję energetyczną i sprawia wiele kłopotów w ruchu drogowym i kolejowym.W samym tylko Zakopanem ucierpiało 50 budynków, zniszczonych zostało 17 samochodów, a kilkadziesiąt osób zostało rannych. Część Krupówek została, z powodu wiatru i jego skutków, zamknięta dla turystów.

Trakcja kolejowa została uszkodzona na trasie Nowy Sącz - Krynica, powodując przerwę w ruchu trwającą kilka godzin. W Małopolsce jednak trudności w ruchu kolejowym mają raczej znaczenie marginalne, ponieważ natężenie ruchu pociągów w rejonach górskich jest nieznaczne, zwłaszcza w święta. Zdecydowanie więcej problemów pojawiało się na Podbeskidziu, na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim. Powalone drzewa uszkadzały sieć trakcyjną w rejonie Lalików, Goleszowa, a także w pobliżu stacji Wisła Kopydło i Wisła Dziechcinka, powodując opóźnienia pociągów. Koleje Śląskie uruchamiały doraźnie komunikację zastępczą w sytuacjach zablokowania przejazdu pociągów.

Sytuacja powinna zacząć normować się jutro, ponieważ rano wiatr ma ucichnąć. Silne porywy będą się dawać we znaki jeszcze przez całą noc

źródło: www.rmf24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane