piątek, 13 grudnia 2013

Sosnowiec: zakończenie remontu, tramwaje wracają na Zagórze!

Na dzień 15 grudnia (niedziela) wyznaczony został termin wznowienia ruchu tramwajowego do pętli położonej na Os. Zagórze w Sosnowcu, po wielu miesiącach intensywnych prac modernizacyjnych. Wydarzenie to zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, jakby miało na celu nieco ostudzić złe emocje i zastąpić je dobrymi.

Do Zagórza znów zaczną dojeżdżać tramwaje linii 15. Remont trasy obejmował zarówno wymianę całego torowiska i infrastruktury trakcyjnej, ale także remonty przystanków tramwajowych na trasie. Modernizacją nie została objęta sama pętla tramwajowa z uwagi na fakt, że w przyszłości trasa ma zostać przedłużona nieco głębiej w blokowiska.

Jednocześnie od 15 grudnia rozpocznie się remont torowiska tramwajowego na odcinku Sielec Park - Sosnowiec Estakada, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu tramwajów w mieście. Linia 15 pojedzie jak przed remontem, linia 24 jak dotychczas, na trasie skróconej do Dworca PKP w Sosnowcu (dalej powrót do ul. Okrzei), a linia 27 zostanie wydłużona do Osiedla Zamkowego z Będzinie, w zamian za tramwaje linii 24.

Z pewnością, kiedy tylko nadarzy się okazja, odwiedzę nowo wyremontowany odcinek torowiska na Śląsku. W przyszłym roku będzie ku temu wiele okazji :)

źródło: www.twojezaglebie.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane