wtorek, 3 grudnia 2013

Spotkanie z minister Bieńkowską odsuwa strajk w Przewozach Regionalnych

Po dzisiejszym spotkaniu związkowców z Minister Elżbietą Bieńkowską widmo strajku w Przewozach Regionalnych zostało, póki co, odsunięte w czasie. Przedstawiciele Związków Zawodowych przedstawili ministerstwu dwa priorytetowe problemy, jakimi są: bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz nieciekawa sytuacja samorządowych Przewozów Regionalnych. Związkowcy domagają się trzyletniej gwarancji zatrudnienia. W odpowiedzi na postulaty Pani Minister zapewniła błyskawiczne pochylenie się nad problemami kolejarzy, co spowodowało powołanie zespołu roboczego ds. Przewozów Regionalnych. W jego skład wchodzi strona rządowa oraz przedstawiciele związków, a także delegaci Marszałków Województw, będących udziałowcami spółki. Ministerstwo musi działać szybko, bo sytuacja robi się nieciekawa, a zgodnie z opiniami kolejarzy, nowej Pani Minister dobro i rozwój kolei leży na sercu, można się więc spodziewać podjęcia pewnych działań w trybie pilnym.

Obie strony zgodnie twierdzą, że spotkanie przebiegło w pokojowej, przyjaznej atmosferze. W przeciwieństwie do poprzednika, z którym, jak twierdzi szef Związku Zawodowego Maszynistów, Leszek Miętek, nie było możliwości prowadzenia dialogu, Elżbieta Bieńkowska jest na niego gotowa i otwarta. W tej sytuacji strajk został odsunięty w czasie, choć spółka nie odwołała przygotowań do jego rozpoczęcia. Tak na wszelki wypadek.

Pod koniec przyszłego tygodnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Byłoby wysoce nieprzyjemnie, gdyby ta zawierucha zbiegła się w czasie ze strajkiem największego regionalnego przewoźnika kolejowego w Polsce.

Pociągi jeszcze ruszą. W najbliższych tygodniach.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane