wtorek, 10 grudnia 2013

Tramwaje w Gorzowie Wielkopolskim jednak się nie zwijają!

Stało się! W obliczu wielkiego oburzenia mieszkańców miasta, wyrażonego, jak donosi portal Transport Publiczny, przez 146 wniosków złożonych w trakcie konsultacji społecznych, prezydent Tadeusz Jędrzejczak zarekomendował, inny niż dotychczas, wariant rozwoju sieci tramwajowe, zwany "wariantem maksimum".

Według jego założeń utrzymana ma zostać trasa na Piaski, dodatkowo powstać mają nowe trasy do Fieldorfa-Nila oraz Szpitala, a także powstać ma łącznik nowych tras z trasą na Piaski. Będzie się to wiązać także z remontami taboru oraz części torowisk, a ponadto miasto zamierza zakupić w przyszłości 15 niskopodłogowych tramwajów. Jedynym mankamentem projektu jest brak nowego połączenia w rejon Osiedla Staszica.

W środę, 18 grudnia, radni miejscy mają zająć się głosowaniem w tej sprawie, jednak nic nie wskazuje na to, by mieli taki scenariusz odrzucić. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzień później miasto zapowiada powołanie zespołu zadaniowego ds. tych inwestycji. Całkowity koszt realizacji zaplanowanych zadań przekroczy 400 mln złotych (przy wkładzie własnym miasta na poziomie 61 mln zł).

Pozostaje tylko się cieszyć, że, jak się okazuje, wszystkie miasta zgodnie stoją za transportem szynowym na swoim terenie.

Tak ma w przyszłości wyglądać sieć tramwajowa w Gorzowie Wielkopolskim (źródło: www.transport-publiczny.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane