sobota, 28 grudnia 2013

WARSZAWA: Nowa taryfa biletowa, część 2 - nowy cennik i bilet przesiadkowy!

Ogromnym ułatwieniem dla pasażerów, którzy podróżują komunikacją miejską nieregularnie i nie korzystają z biletów długookresowych, będzie zastąpienie biletu jednorazowego biletem umożliwiającym przesiadanie się.

Od 1 stycznia bilety jednorazowe staną się jednak biletami jednorazowymi przesiadkowymi. Normalny bilet ważny tylko w pierwszej strefie będzie kosztował 4,40 zł, czyli tyle co obecny „zwykły” bilet jednorazowy. Będzie jednak ważny przez 75 minut. W tym czasie pasażer będzie mógł się wielokrotnie przesiadać i korzystać z różnych środków transportu. Bilet ten będzie umożliwiał także dojechanie do ostatniego przystanku na trasie autobusu, tramwaju lub pociągu, w którym został skasowany. W takim przypadku będzie to możliwe nawet wtedy jeśli podróż zajmie więcej niż 75 minut. Ale tylko w takim! Jeśli ktoś mając skasowany ten bilet przesiądzie się choć raz, jego ważność skończy się dokładnie po 75 minutach.

Analogiczne zasady będą obowiązywały w przypadku biletu jednorazowego ważnego w obu strefach biletowych. Jedyne różnice będą takie, że będzie on ważny dłużej – bo aż 90 minut, i będzie droższy – będzie kosztował 7 zł.

Tekst: ZTM Warszawa

Poniżej przedstawiony został nowy cennik, obowiązujący od 1 stycznia 2014 roku:

źródło: www.ztm.waw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane