niedziela, 29 grudnia 2013

WARSZAWA: Nowa taryfa biletowa, część 3 - bilety dla dzieci z rodzin wielodzietnych

Jedną z nowości wchodzącej w przyszłym roku w życie taryfy biletowej jest specjalny imienny bilet dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci. Dzięki niemu korzystanie z komunikacji miejskiej dla tych rodzin stanie się znacznie tańsze.

Dzieci z rodzin, które mają trójkę pociech, będą mogły kupować bilety za 99 zł. Taki bilet będzie ważny przez rok. A dokładnie do godz. 23.59 trzysta sześćdziesiątego piątego dnia terminu ważności biletu (trzysta sześćdziesiątego szóstego dnia o ile obejmuje dzień 29 lutego). Będzie uprawniał do nieograniczonej liczby przejazdów – na obszarze obu stref biletowych – w trakcie ważności, czyli za jeden miesiąc korzystania z komunikacji miejskiej w całej aglomeracji każde z dzieci zapłaci jedynie 8,25 zł!

Żeby jednak otrzymać taki bilet rodzina będzie musiała spełnić kilka warunków. Dziecko, które będzie korzystało z tego biletu musi mieć mniej niż 20 lat i mieszkać w Warszawie. Ponadto jego rodzice lub opiekunowie prawni (lub rodzic/opiekun samotnie je wychowujący) także muszą mieszkać w stolicy i rozliczać się z podatków w warszawskim urzędzie skarbowym.

Bilety te będzie można kupować jedynie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Będą kodowane na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej, na którą zostanie naklejony hologram, czyli na Karcie Młodego Warszawiaka. Dlatego rodzina z trójką dzieci, która spełnia wszystkie warunki i będzie chciała, by dzieci korzystały z takich biletów, musi złożyć w tej sprawie wniosek o wydanie karty i hologramów.

Co ważne, jeśli jedno z dzieci straci swoje uprawnienia, bo np. skończy 20 lat, albo wyprowadzi się z Warszawy, pozostałe dzieci nadal będą mogły z takiego biletu korzystać!

Tekst: ZTM Warszawa

źródło: www.ztm.waw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane