piątek, 20 grudnia 2013

Zastępcza Komunikacja Autobusowa w Krzeszowicach

Od nowego rozkładu jazdy zmieniła się zarówno ilość, jak i układ pociągów, kursujących na trasie Kraków - Trzebinia. Jest to relacja najbardziej obciążona ze wszystkich wychodzących z Krakowa. Z powodu trwających na odcinku Dulowa - Trzebinia prac torowych, za jeden z pociągów uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Połączenie relacji Wieliczka Rynek Kopalnia - Chrzanów, o numerze 33310, kończy bieg w Krzeszowicach, gdzie następuje przesiadka na autobus ZKA do Chrzanowa. Są na to cztery minuty, gdyż pociąg z Krakowa przyjeżdża o 16:00, a odjazd autobusu przewidziano na godzinę 16:04. Czas ten jest w zupełności wystarczający, by dokonać przejścia do autobusu. Na ogół stoi on na parkingu przy peronie 1, jednakże, według relacji pasażerów, codziennie jest to inne miejsce w pobliżu budynku dworca. Trudności wynikają z ciasnoty w tym rejonie i dużego obłożenia parkingu pod stacją w Krzeszowicach. Autobus odjechał dzisiaj z zajętymi wszystkimi miejscami siedzącymi.

Autobus zastępczy zatrzymuje się w pobliżu wszystkich stacji kolejowych na trasie. Jedynie w Woli Filipowskiej pociąg obsługuje przystanek na drodze głównej nr 79 (przystanek Wola Filipowska II), ponieważ brak jest możliwości zawrócenia tuż przy stacji kolejowej w tej miejscowości. Do obsługi ZKA Przewozy Regionalne w Krakowie porozumiały się z trzebińskim oddziałem firmy Transgór, świadczącej m.in. przewozy miejskie w ramach ZKKM Chrzanów, stąd w obsadzie spotkać można charakterystyczne, niebieskie Volvo lub Neoplan, znane chociażby z czasów kursowania linii K.

Sytuacja taka potrwa co najmniej do 8 marca, kiedy w życie wejdzie pierwsza korekta do rocznego rozkładu jazdy. Połączenie to realizowane jest od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt oraz następujących dni: 27.12, 30.12, 31.12. Połączenie to nie będzie realizowane także 6 stycznia (Trzech Króli).

Uwaga! W autobusie nie wolno przewozić rowerów!


Pasażerowie zbierają się do wyjścia...

...i udają się do autobusu

Dziś akurat Volvo B10BLE-60 CNG
 

Autobus w wyrusza do Chrzanowa w jesiennej, ponurej scenerii


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane