sobota, 25 stycznia 2014

KRAKÓW: Nocny autobus do Niepołomic

Jak się okazuje, Niepołomice wcale nie chcą być gorsze od Wieliczki, Skawiny, Balic czy Świątnik Górnych. Miasto, a właściwie jego społeczność i sympatycy, chcą starać się o uruchomienie nocnego połączenia z Krakowem.

"Młodzi dla Niepołomic" założyli na Facebooku wydarzenie promujące zbieranie podpisów pod petycją o uruchomienie takiego połączenia. Petycję można podpisać na stronie www.mlodzidlaniepolomic.pl/petycja.

Po sukcesie, jakim okazało się ponowne uruchomienie podmiejskich autobusów do tego miasta w roku 2010, przyszedł czas, kiedy to ponad 10-tysięczne miasto chciałoby posiadać także nocne, przynajmniej weekendowe, połączenie ze stolicą aglomeracji.

Sztandarowym pomysłem jest przedłużenie linii 904 z Wieliczki do Niepołomic. Patrząc jednak na przykład Zielonek, mało prawdopodobne jest takie rozwiązanie. Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie linii na trasie Mały Płaszów - Niepołomice (po trasie 221), o numerze 901 lub 905. Na Płaszowie kursy tej linii byłyby skomunikowane z kursami linii 605, jadące z i do centrum Krakowa.

Petycja wystosowana będzie do ZIKiT w Krakowie, i cieszy się dużym poparciem społecznym nie tylko wśród samych mieszkańców Niepołomic.

źródło: www.niepolomice.eu


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane