poniedziałek, 27 stycznia 2014

MAŁOPOLSKA: Poważny kryzys w Przewozach Regionalnych

W Małopolsce robi się gorąco. Przewozy Regionalne planują zwolnienie 250 swoich pracowników, oraz wypowiedzenie indywidualnych umów około 30 kasjerom biletowym kas agencyjnych. Ta sytuacja może spowodować poważnymi ograniczeniami oferty przewozowej w województwie zwłaszcza, że zwolniona załoga stanowić będzie 1/4 wszystkich pracowników. Taką informację podał niedawno Dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Cała sytuacja może oznaczać, że od 9 marca nie pojadą pociągi Przewozów Regionalnych do Zakopanego, Wadowic czy Krynicy.

Sprawa jest bardzo poważna. W tym roku nie istnieje bowiem umowa na dofinansowanie przewozów regionalnych w województwie. Zła sytuacja w spółce trwa od dłuższego czasu. Należało się tego spodziewać już krótko po przerzuceniu odpowiedzialności za przewozy na województwa i uczynienia z państwowej firmy spółki samorządowej. Jak twierdzi Marszałek województwa małopolskiego, Roman Ciepiela, urząd nie jest w stanie dopłacać jeszcze więcej do utrzymania połączeń.

Sytuację Małopolskiego Zakładu pogarsza dodatkowo fakt, że przedłużające się, lub odkładane w nieskończoność, remonty torów, wpływają niekorzystnie na potoki pasażerskie w województwie. Spadają wpływy z biletów, a podczas, gdy podróż z Trzebini do Krakowa systematycznie się wydłuża, pasażerowie przerzucają się na jeżdżące do kilka minut minibusy. Może się okazać, że także na sztandarowych trasach województwa pociągów ubędzie.

Czekamy na rozwój wydarzeń, o których będę informować na bieżąco.

źródło: www.sadeczanin.info

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane