poniedziałek, 6 stycznia 2014

MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE: "Na Ratunek" - specjalny pociąg WOŚP 12 stycznia!

Z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie organizuje już po raz kolejny specjalny przejazd pociągiem, w czasie którego trwać będzie nieprzerwany orkiestrowy koncert. Pociąg wyjedzie z Krakowa, by przez Suchą Beskidzką, Żywiec, Bielsko-Białą i Wadowice wrócić do grodu Kraka, wykonując pętlę o długości 222 kilometrów, na terenie Małopolski i Śląska.

Na głównych stacjach po drodze wyznaczone zostały dłuższe postoje, a organizatorzy zachęcają do udziału we wspólnej zabawie i towarzyszeniu imprezie także na stacjach i przystankach kolejowych. Podczas postoju w stacji Wadowice wypuszczone zostanie Światełko Do Nieba. Przejazd rozpocznie się i zakończy w stacji Kraków Główny. Wyjazd zaplanowano na 9:28, a z powrotem pociąg zamelduje się o 21:43. Przejazd prowadzony będzie Pociągiem Papieskim.

Wszyscy chętni do odbycia przejazdu orkiestrowym składem, będą musieli uiścić "wrzut" do orkiestrowych puszek, z którymi kwestować będą członkowie SMK w Krakowie. Oto wykaz "wrzutek":

  km      opłata
0-20        6,50

21-40      10,00
41-60      14,50
61-80      17,00
81-100     20,00
101-120   22,00
121-140   24,00
141-160   25,50
161-180   27,00
181-200   29,00
201-222   32,00

Przejazd ten jest o tyle ciekawy, że jego częścią będzie właściwie nieużywana w ruchu pasażerskim linia kolejowa 97 Sucha Beskidzka - Żywiec, gdzie pociąg zatrzyma się na wszystkich przystankach. 
Serdecznie zapraszam!

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU "NA RATUNEK"
 
Kraków Główny 09:04:00 - 09:28:00
Kraków Zabłocie 09:32:00
Kraków Płaszów 09:35:00 - 09:45:00
Kraków Krzemionki 09:48:00
Kraków Bonarka 09:51:00
Kraków Łagiewniki 09:54:00
Kraków Swoszowice 09:58:00
Kraków Sidzina 10:03:00
Skawina 10:08:00
Rzozów 10:13:00
Radziszów 10:17:00
Wola Radziszowska 10:22:00
Podolany 10:25:00
Leńcze 10:28:00
Przytkowice 10:33:00
Kalwaria Lanckorona 10:38:00 - 10:53:00
Stronie 11:02:00
Stryszów 11:09:00
Skawce 11:15:00 - 11:29:00
Zembrzyce 11:25:00
Sucha Beskidzka 11:32:00 - 12:00:00
Stryszawa 12:13:00 - 12:15:00
Lachowice 12:22:00 - 12:24:00
Lachowice Centrum 12:33:00 - 12:35:00
Kurów Suski 12:46:00 - 12:48:00
Hucisko 12:58:30 - 13:00:30
Pewel Wielka 13:10:30 - 13:12:30
Pewel Wielka Centrum 13:18:00 - 13:20:00
Jeleśnia 13:25:00 - 14:55:00
Pewel Mała 15:02:00 - 15:04:00
Żywiec Sporysz 15:12:00 - 15:14:00
Żywiec 15:21:00 - 16:15:00
Pietrzykowice Żywie 16:22:00
Łodygowice 16:26:00 -16:36:00
Łodygowice Górne  16:39:00
Wilkowice Bystra 16:44:00
Bielsko Biała Mikus. 16:49:00
Bielsko Biała Leszcz 16:53:00
Bielsko Biała Lipnik 16:57:00
Bielsko Biała Główna 17:00:00 - 17:32:00
Bielsko Biała Wsch. 17:35:00
Krzemionki 17:44:00
Kozy 17:49:00
Kozy Zagroda 17:54:00
Kęty Podlesie 18:01:00
Kęty 18:05:00 18:10:00
Zamek Bulowicki 18:15:00
Bulowice 18:19:00
Andrychów Górnica 18:25:00
Andrychów 18:31:00 - 18:36:00
Inwałd 18:41:00
Chocznia Górna 18:50:00
Chocznia 18:53:00
Wadowice 19:02:00 - 20:12:00
Kalwaria Lanckorona 20:34:00 - 20:44:00
Skawina 21:05:00
Kraków Łagiewniki 21:16:00
Kraków Bonarka 21:20:00
Kraków Krzemionki 21:23:00
Kraków Płaszów 21:26:00 - 21:36:00
Kraków Zabłocie 21:40:00
Kraków Główny 21:43:00

Plakat z rozkładem jazdy specjalnego pociągu "Na Ratunek"

2 komentarze :

  1. "właściwie nieużywana w ruchu pasażerskim"....Właściwie to ten odcinek Kolei Transwersalnej JEST używany w każdy weekend tej zimy przez IR Giewont i Giewont BIS - co czasem daje 4 pociągi dziennie. Nieużywana to jest np. Nowy Sącz - Chabówka. :) Ale stronka i tak mi się podoba bardzo :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ha, i właśnie stąd to właściwie! Ja bym sezonowego InterRegio nie traktował jak jutrzenki swobody :) I tak pociąg ten, zatrzymujący się na wszystkich stacjach, to nie lada atrakcja w tym malowniczym terenie, choć pogoda dziś nieprzyjemna, brrr!

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane