czwartek, 16 stycznia 2014

Nowe trasy InterREGIO Bus

Zbliża się czas ferii zimowych w szkołach, czas przerwy semestralnej na uczelniach wyższych. W ciągu najbliższych tygodni nasilone będą przejazdy w celach wypoczynkowych, ale także zwyczajne powroty do domów studentów. Warto wobec tego pamiętać, że Przewozy Regionalne zorganizowały kursy autobusów kategorii InterREGIO Bus na kilku nowych odcinkach!

Poza relacją Przemyśl - Kraków - Katowice, która funkcjonuje z powodzeniem od czerwca 2012 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych, autobusy kolejowe pojawiły się także na innych trasach.

Na trasie Katowice - Wadowice - Rabka - Zakopane kursuje jedna para autobusów, skomunikowana z pociągami IR Chemik i Piast w stacji Katowice. Autobus kursuje w weekendy, a od 20 stycznia do 2 marca codziennie. Podróż trwa niespełna 2,5 godziny.

Autobusy pojawiły się także na trasie Katowice - Wisła. Jedna para kursuje w weekendy i wybrane święta, a w okresie ferii i wakacji codziennie. Podróż trwa około 2 godzin.

Aż po trzy pary połączeń IRBus sezonowo skierowane zostały na relacje: Świeradów Zdrój - Karpacz - Jelenia Góra oraz Karpacz - Jelenia Góra. Połączenia te obsługiwane będą w ferie, długi weekend majowy oraz w okresie wakacji. Autobusy ze Świeradowa nie obsługują Karpacza. Tę miejscowość obsługują osobne pojazdy. Dojazd do Karpacza zajmuje 40 minut, a do Świeradowa - tylko godzinę.

Absolutną nowością jest także wprowadzenie połączeń autobusowych na trasie Kłodzko - Stronie Śląskie, dzięki czemu wschodnia część Kotliny Kłodzkiej będzie miała zdecydowanie lepszą komunikację ze światem. Na tę trasę wyruszą trzy pary sezonowych połączeń, skomunikowanych w Kłodzku z pociągami. Czas przejazdu według tabeli wynosi 50 minut.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Przewozów Regionalnych

To nie koniec. Przewoźnik przewiduje do uruchomienia wiele sezonowych połączeń także w okresie letnim!

Schemat połączeń InterREGIO w roku 2014 (źródło: www.przewozyregionalne.pl)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane