środa, 22 stycznia 2014

PKP INTERCITY: Zmiana prezesa!

Oficjalną przyczyną odwołania Prezesa spółki PKP Intercity, Janusza Malinowskiego, jest utrata zaufania. Co do prawdziwych przyczyn pozwolę sobie nie wypowiadać się. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego zapadła taka a nie inna decyzja.

Zasadniczo za czasów Malinowskiego w roli Prezesa sytuacja spółki ustabilizowała się, i mimo perturbacji efekty działania spółki, z punktu widzenia pasażera, były lepsze niż w okresie wcześniejszym. Media podają, że nastąpiły tarcia wewnątrz firmy, a ostatecznie do zmiany na stanowisku prezesa przyczyniły się złe wyniki spółki za ubiegły rok. Podobno sytuacja ta nie ma nic wspólnego z wydarzeniami ostatnich dni. Jeśli to prawda, to bardzo dobrze. Za zimowe zaskoczenie na kolei odpowiedzialność powinna ponieść spółka PKP PLK, która nagminnie ma problem z ogarnięciem infrastruktury kolejowej w naszym kraju.

Tak czy siak, PKP Intercity ma nowego Prezesa, a będzie nim Marcin Celejewski, członek zarządu ds. handlowych. Decyzję taką podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Według Stanisława Lamczyka z sejmowej Komisji Infrastruktury odwołanie Janusza Malinowskiego ma związek z polityką kadrową minister Elżbiety Bieńkowskiej i indywidualistycznymi zapędami byłego Prezesa.

Marcin Celejewski legitymuje się gruntownym wykształceniem marketingowym, oraz bogatym doświadczeniem zawodowym (PLL LOT, Qatar Airlines, FIEGE Polska). Miejmy nadzieję, że wykorzysta tę wiedzę z korzyścią dla PKP Intercity i, przede wszystkim, dla pasażera.

źródło: intercity.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane