poniedziałek, 20 stycznia 2014

Trudne warunki na kolei!

Z powodu pogorszenia się warunków pogodowych na przeważającym obszarze kraju, w wielu miejscach dochodziło do oblodzenia sieci trakcyjnej, co prowadziło miejscami do poważnych awarii. Przerwy w kursowaniu pociągów notowane były m.in w okolicach Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, a także na ziemi łódzkiej (zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Sieradz - Zduńska Wola) oraz w świętokrzyskim.

Opóźnień doznawały zarówno pociągi regionalne spółki Przewozy Regionalne, jak i dalekobieżne połączenia obsługiwane przez PKP Intercity. Największe opóźnienia dotyczyły pociągów TLK z Warszawy do Jeleniej Góry i z Gdyni do Wrocławia. W niektórych sytuacjach nie było możliwe zaprowadzenie zastępczego transportu autobusowego z powodu odmówienia wysłania autobusów na trasy, wywołanego złymi warunkami drogowymi.

Według raportu PKP PLK oblodzenia sieci pojawiły się w 57 lokalizacjach, dotykając tym samym 82 pociągi w całej Polsce. PKP PLK zapowiada utrzymanie w gotowości 30 zapasowych lokomotyw elektrycznych i 11 spalinowych, oraz 70 zespołów sieciowych, które na bieżąco będą niwelować i usuwać skutki marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco. Dzisiejszej nocy prognozowane jest utrzymanie się niekorzystnej aury, dlatego sugeruję wszystkim pasażerom sprawdzenie stanu swojego połączenia przed planowaną podróżą zwłaszcza, jeżeli zamierzacie wyruszyć w drogę wcześnie rano.

Na chwilę obecną pociąg TLK Karkonosze relacji Warszawa - Jelenia Góra notuje prawie 940 minut opóźnienia, i w dalszym ciągu nie dojechał do Wrocławia Głównego (planowy przyjazd o godzinie 5:33 rano)

W sprawdzeniu stanu połączeń pomocna jest strona:

infopasazer.intercity.pl

Tablica przyjazdów dla stacji Wrocław Główny (stan: 19:26)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane