czwartek, 30 stycznia 2014

WARSZAWA: Pociągi PR i PKP Intercity znikną z linii średnicowej na 5 lat?

Jak donosi Rynek Kolejowy, w świetle szeroko zakrojonej modernizacji linii średnicowej w Warszawie pociągi dalekobieżne mogą zniknąć z odcinka Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia nawet na 5 lat. Utrzymany zostanie za to w całości ruch pociągów lokalnych, organizowanych przez Koleje Mazowieckie i SKM Warszawa.

Taką informację podał dyrektor ZTM Warszawa, Wiesław Witek, podczas konferencji w sprawie tramwaju do Wilanowa. W zakresie prac, poza szczegółowym remontem torów i układu linii dalekobieżnej i podmiejskiej, znajdzie się także renowacja kilku obiektów inżynieryjnych, jak wiadukty nad ulicą Zamoyskiego, Sokolą czy Targową.

W tym czasie pociągi dalekobieżne trasowane będą przez stację Warszawa Gdańska (notabene całkiem dobrze skomunikowaną z centrum miasta dzięki linii metra). Istnieje także plan, potwierdzany przez PKP PLK, odnośnie ponownego wprowadzenia do ruchu stacji Warszawa Główna. Obecnie trwają przygotowania do tej poważnej inwestycji, a przewoźnicy i organizatorzy remontu planują najbardziej optymalne rozwiązania.

Przewidywany czas rozpoczęcia prac szacuje się na rok 2017, to jest w kolejnej perspektywie unijnego finansowania.

Most Średnicowy w Warszawie - do remontu! (źródło: pl.wikipedia.org)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane