niedziela, 9 lutego 2014

BIAŁYSTOK: Pociągi PKP Intercity zostają!

Mimo planów, PKP Intercity zachowa w obecnym kształcie 8 par połączeń w relacji Warszawa - Białystok. Stało się tak dlatego, że planowana likwidacja połączeń i wprowadzenie w ich miejsce autobusów zastępczych spotkały się z oburzeniem i licznymi protestami samorządowców i mieszkańców regionu.

W komunikacie, jaki PKP IC ogłosiło wczoraj, 8 lutego, zapewniono, że pociągi na tej trasie nadal będą kursować w marcu, mimo wcześniejszych informacji postulowanych remontem Rail Baltica i koniecznością ograniczenia przewozów na tym odcinku (nie potwierdzonych przez PKP PLK).

Po konsultacjach z samorządami oraz Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju trwają gorączkowe prace przy zmieszczeniu połączeń, które wcześniej zostały z rozkładu wyrzucone. Procedura zamknięcia rozkładu w PKP PLK powinna być już dawno zakończona. Nie wiadomo więc jeszcze, z jakim skutkiem pociągi zostaną utrzymane i jak będą kursowały. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu sytuacje nie będą powtarzały się nagminnie.

Do końca nie wiadomo, z jakiego powodu podjęta została wcześniejsza decyzja w tej sprawie. Czy wina leży po stronie PKP PLK, czy faktycznie PKP Intercity chciało zachować więcej pieniędzy w swojej kasie.

(źródło: www.rynek-kolejowy.pl)

źródło: wyborcza.plBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane