poniedziałek, 24 lutego 2014

GDYNIA: Remont torów na Hel zakończy się do Wielkanocy

Wedle ustaleń aneksu do umowy, podpisanym z włoską firmą Salcef (wykonawcą prac), prace torowe na trasie linii 213 do Helu mają zakończyć się do 21 kwietnia - podaje Rynek Kolejowy.

"Podpisaliśmy z firmą Salcef aneks do umowy, przedłużający prace o 106 dni, czyli do 21 kwietnia, a zatem do Świąt Wielkanocnych. Zaawansowanie finansowe kontraktu jest obecnie na poziomie 67%, a rzeczowe na poziomie około 75%. Firma ma zapewniony cały materiał do zakończenia kontraktu. Na wszystkich szlakach roboty torowe zostały zakończone, obecnie trwają prace tylko na stacjach Puck, Władysławowo, Kuźnica i Jastarnia. Z trzynastu peronów, siedem jest już ukończonych, pozostało tylko zamontować na nich małą architekturę. Z pięciu obiektów inżynieryjnych, czyli dwóch wiaduktów i trzech mostów, jeden jest całkowicie ukończony, a na pozostałych trwają prace. Stan ich zaawansowania wynosi 80%. Zaawansowanie robót związanych z montażem nowych urządzeń sterowania ruchem i energetyki wynosi około 70%, a infrastruktury telekomunikacyjnej około 50%" informuje w rozmowie z portalem Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK

W przyszłym roku jednak prowadzone będą dalsze prace wynikające z odrębnego kontraktu, w związku z czym w okresie od stycznia od czerwca 2015 możliwe są czasowe zamknięcia fragmentów, bądź nawet całości trasy na Hel. Jednak, jak zapewnia PKP PLK, nie będą one już tak uciążliwe jak do tej pory.

Stacja Hel w roku 2007 (fot. Mef.ellingen, źródło: pl.wikipedia.org)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane