wtorek, 25 lutego 2014

MAŁOPOLSKA: Większa dotacja, czyli straszcie, a będzie Wam dane. Jak zwykle...

Okazuje się, że Urząd Marszałkowski przestraszył się w roku wyborczym widma likwidacji części pociągów, i postanowił... dać Przewozom Regionalnym dodatkowe 4 miliony złotych dotacji. Wdzięczne Przewozy Regionalne orzekły, że połączenia zostaną, a oszczędności zapewni jedynie zwolnienie sporej części załogi.

Jakie to żałosne! Po raz kolejny miał miejsce finansowo-polityczny terroryzm, który jak zwykle skończył się nie tak, jak powinien. Przewozy Regionalne, zamiast skupiać się na jakiejkolwiek promocji transportu kolejowego (da się, nawet przy obecnym stanie infrastruktury), patrzą tylko jak zwykle żebrać o coraz większą jałmużnę od województwa. Fajnie, dostaniemy pieniążki, będziemy sobie jeździć lepiej lub gorzej, i nic się jak zwykle nie zmieni. Dalej będziemy posyłać pociągi do Katowic jeden za drugim, nie zważając na to, że jadą one puste (ale województwo niech płaci, a jak!).

Uważam, że to posunięcie marszałka Ciepieli było niewłaściwe. Kolejny rok i kolejny raz, kiedy Urząd Marszałkowski nie potrafił swojej spółki samorządowej ustawić do pionu. I znowu wiele hałasu o nic. Jak zwykle nic się nie zmieni, a Przewozy Regionalne pewnie znów, po cichu, podniosą ceny biletów i zrezygnują z kolejnej dobrej oferty...

Pociągów od 9 marca jednak nie zabraknie. Ale czy to dobrze?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane