poniedziałek, 17 lutego 2014

WARSZAWA: Inspiro wrócą na tory w marcu

Wiadomo już, dlaczego w listopadzie doszło w Warszawie do nieprzyjemnego zdarzenia z udziałem jednego z najnowszych składów Siemens Inspiro. Komisja Powypadkowa powołana przez Metro Warszawskie wydała orzeczenie, w którym stwierdza, że całe zamierzanie było spowodowane odkręceniem się ślizgu odbieraka prądu, piątego od czoła pociągu.

W wyniku tej niewielkiej awarii powstało zwarcie o charakterze niestabilnym na linii trzecia szyna - odbierak, w konsekwencji czego zaistniał łuk elektryczny. Dym, który towarzyszył zdarzeniu, dostał się do wnętrza wagonów metra wskutek działania wentylacji w wagonach. W wyniku prac Komisji wprowadzone zostanie dodatkowe zabezpieczenie wkrętów, którymi przytwierdzane są ślizgi prądowe, w postaci zawleczek. Ponadto Komisja rekomenduje wprowadzenie w przyszłości systemu zawiadamiania o zadymieniu przestrzeni pasażerskiej.

Nowe pociągi mają wrócić do ruchu w marcu, gdy wyposażone zostaną w obligatoryjne zawleczki. Nie ma powodów do niepokoju, gdyż podobne awarie mogą zdarzyć się wszędzie. W warszawskim metrze i tak najczęściej psują się... drzwi.

źródło: pl.wikipedia.org

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane