czwartek, 13 lutego 2014

Znakomity rok Solarisa!

Bolechowicki Solaris Bus & Coach zanotował w 2013 roku najlepszą sprzedaż w historii. Łącznie do nabywców trafiło w ubiegłym roku 1302 pojazdy wyprodukowane przez polskiego producenta. Produkcja objęła zarówno autobusy, jak i trolejbusy, tramwaje i autobusy elektryczne.

Rok 2013 był pod wieloma względami rokiem przełomowym. Po raz pierwszy bowiem polski producent dostarczył tramwaje na rynek zagraniczny, a dokładnie do Jeny, która nabyła pięć pojazdów. Ponadto w ubiegłym roku podpisano umowę na dostarczenie kolejnych 18 składów, tym razem do Brunszwiku. Pierwszy elektryczny autobus na eksport pojechał do austriackiego Klagenfurtu.

Solaris podpisał także kolejny ogromny kontrakt, już czwarty w swojej historii. Tym razem zamówienie obejmuje dostawę 200 sztuk przegubowych autobusów Solaris Urbino 18 do stolicy Serbii - Belgradu. Tamtejsi przedstawiciele miejskiego przewoźnika wyraźnie pochwalili polską firmę za idealne przygotowanie oferty przetargowej, pozbawionej błędów. To czwarte, po Atenach, Berlinie i Dubaju, tak liczne jednorazowe zamówienie w Solarisie.

Rok 2014 ma być rokiem nowości. Jak zapewnia Solange Olszewska, firma będzie dbać zarówno o duże zamówienia, jak i małe kontrakty, a w tym roku partia 100 autobusów trafi także do tureckiego Izmiru.

W ciągu najbliższych tygodni z taśmy w Bolechowie zjedzie 10-tysięczny autobus pod marką Solaris. To zapewne świetna wróżba dla firmy, która w zeszłym roku osiągnęła 13-procentowy udział w rynku niemieckim. Solaris zdobywa świat!

Wyniki sprzedażowe Solaris Bus&Coach w okresie 2007-2013 (źródło: solarisbus.com)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane