piątek, 14 marca 2014

KRAKÓW: Pierwsze Solarisy z nowej dostawy

Wczoraj, 13 marca, w Krakowie uroczyście powitano pierwsze pięć nowych autobusów Solaris Urbino 12. Pojazdy zakupione zostały w ramach dużego zamówienia, wartego 92 miliony złotych. Obejmuje ono 73 krótkie i 27 przegubowych autobusów z podpoznańskiego zakładu. Uroczysta prezentacja z udziałem MPK, ZIKiT, władz miasta i przedstawicieli firmy Solaris Bus&Coach odbyła się na Placu Szczepańskim. Główną rolę odgrywał autobus numer 10 001

Nowe autobusy wyposażone są w system głosowej i wizualnej informacji pasażerskiej, klimatyzację, a także obowiązkowo w automaty biletowe. Jeden 12-metrowy autobus kosztował 845 tysięcy złotych, koszt przegubowca to już wydatek rzędu 1,2 miliona. Nowe autobusy wyposażone są w nowoczesne silniki spełniające normy Euro 6.

Do połowy kwietnia do Krakowa trafią jeszcze 23 autobusy. Pierwsze jednostki skierowane zostaną do obsługi linii 724 i 744.

Rzeczony 10 001 egzemplarz Solarisa na Placu Szczepańskim (źródło: lovekrakow.pl - wszelkie prawa po stronie serwisu LoveKraków.pl)

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane