poniedziałek, 3 marca 2014

KRAKÓW: Zastępcza komunikacja do Zakopanego

Z powodu budowy zbiornika w Świnnej Porębie i przekładaniu trakcji kolejowej w inny ślad, do 18 czerwca zamknięty będzie dla ruchu kolejowego odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Sucha Beskidzka. W tym czasie funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa zarówno za pociągi PKP Intercity, jak i Przewozów Regionalnych.

Pociągi PKP Intercity skrócone będą do Krakowa. Na trasie Kraków - Zakopane kursować będą autobusy zastępcze, odjeżdżające w Krakowie z przystanku "Muzeum Armii Krajowej" przy ulicy Wita Stwosza. W Zakopanem punktem początkowo-końcowym będzie parking przy Dworcu PKP. Przejazd będzie odbywać się na identycznych zasadach, jak przejazd pociągiem. Taki układ będzie obowiązywał już od 3 marca. Proszę sprawdzać rozkłady jazdy na bieżąco.

Przewozy Regionalne uruchomią autobusy zastępcze w dwóch relacjach:
  • Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona –Stronie – Stryszów – Zembrzyce – Sucha Beskidzka (bez obsługi stacji Skawce)
  • Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Sucha Beskidzka – (Zakopane)
Autobusy między Suchą Beskidzką a Zakopanem kursować będą już od 9 marca, natomiast na pozostałej trasie dopiero od 10 marca. Komunikacją zastępczą objęte zostaną pociągi o 12:20 i 16:38 z Krakowa oraz o 4:15, 13:40 i 16:04 z Zakopanego.

Bieżące informacje na temat zmian znajdziecie na stronach:

PRZEWOZY REGIONALNE

PKP INTERCITY

ROZKŁAD JAZDY PKP

źródło: www.ezakopane.pl1 komentarz :

  1. W związku z tym, że obserwujesz mojego bloga K JAK KSIĄŻKA http://kjakksiazka.blogspot.com chciałam Cie poinformować, że przeniosłam się na adres

    http://peronczwarty.blogspot.com

    Będzie mi ogromnie miło, jeśli będziesz nadal zaglądać do mnie i mnie obserwować, nie chciałabym stracić czytelników. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane